פארקים במינסק

פארקים במינסק: מינסק ידוע במגוון טבע ירוק ויש מגוון פארקים יפים ומיוחדים. להלן רשימת הפארקים שאסור לפספס במינסק!

מינסק משמשת גם כבירת בלארוס וגם כמטה של ​​חבר העמים, והיא מרכז עסקים וממשל. מעט מבנים עתיקים שרדו את הפצצות מלחמת העולם השנייה, אך בבלארוס גאים בהיסטוריה הארוכה של בירתם ובחשיבותה התרבותית. העיר מתהדרת בעשרות מוזיאונים, תיאטראות ו-139 ספריות, כולל הספרייה הלאומית של בלארוס.

מינסק מתגאה בפארקים שלה, שהם מקום מצוין להירגע בו ולבלות בחיק המשפחה.בשל הרס מתמיד, מינסק לא יכולה להתפאר במספר רב של אטרקציות ארכיטקטוניות עתיקות, אבל היעדר זה מפצה בנדיבות על ידי הטבע ולכן העיר מטפחת מספר רב של פארקים, גנים וכיכרות שתוכלו לבקר בהן מינסק, היא עיר ירוקה ומודרנית, בשטח העיר ישנם עשרות פארקים וגן בוטני מפואר המוכר ברחבי מזרח אירופה.

הפארקים הם המקום לבלות בהם בסוף שבוע, לעשות פיקניק וליהנות מפעילות ספורטיבית.הפארקים המדהימים הם פיצוי על כל החסרונות של חוסר במראות ארכיטקטוניים, העיר משובצת  בפארקי טבע , נטיעות ואמנות נוף.

במאמר זה נכיר לכם את הפארקים והכיכרות הטובים ביותר במינסק, בהם כדאי לכם לבקר.

רשימת פארקים במינסק

הגן הבוטני המרכזי The Central Botanical Garden

הגן הבוטני המרכזי של האקדמיה הלאומית למדעים של בלארוס הוא אחת האטרקציות העיקריות של הבירה. כאן תוכלו לצאת לטיולים בצמחייה המגוונת בחממת התערוכה, כמו גם לצלול לתוך עולם צמחי ההדר, כמו גם עצי מחט וצמחים נוספים. המקום הזה הוא אוצר של משאבי טבע ואוהבי החי והצומח יהנו בו במיוחד.

אחת האטרקציות המרכזיות של מינסק היא הגן הבוטני שלה. בנוסף לפרחים ועצים יפים, תוכלו ליהנות מאגם הברבורים שלו. זהו אחד הגנים הבוטניים הגדולים באירופה (ה-3 בגודלו). גולת הכותרת הוא הוא האורנג'רי, הממוקם כאן. בגן יש כ-10000 צמחים, כולל 2000 דוגמאות למינים טרופיים (קקטוסים, אגבות, אקליפטוסים, מגנוליה וכו').

פארק צ'ליסקינצב Chelyskintsev Park

בפארק צ'לוסקינצב, תמצאו את אטרקציות הקיץ המהנות והטובות ביותר בעיר, מבמות ומופעי קיץ, מסלולי קארטינג ורחבת הריקודים . פארק זה זכה בתואר הטוב ביותר בשטח חבר העמים (מדינות ברית המועצות לשעבר). גם ספורטאים ימצאו כאן הרבה מתקני כושר ומרחבים לרוץ, כמו כן יש מגרש ספורט גדול. 

שטח הפארק מחולק לאזורים פונקציונליים: בילוי שקט, ספורט ונופש, בילוי לילדים ולמתבגרים, מגרשי ריקוד ומשחקים, אטרקציות, מבנים מנהליים ומבנים חיצוניים.

בפארק חיים כ-22 אלף עצים. הוא נשלט על ידי עצים נשירים. ישנן מספר דוגמאות של ארז. המטעים שמקורם הטבעי בפארק נשלטים על ידי אורן, מייפל נורבגי וליבנה יבלת. מיני עצי נוי (ערמונים, טיליה, מייפל, ליבנה, אפר הרים, אשוח ואחרים) ניטעו לאורך הסמטאות הראשיות ברחבי השטח.

השטח הכולל של השטח הוא 59 דונם. הפופולריות של הפארק נובעת מקרבתו לתחבורה – הוא צמוד לשדרה הראשית של העיר ולתחנת המטרו Park Chelyskintsev.  הפארק מהווה איזור בילוי חברתי לאנשים בגילאים שונים.

בפארק 16 אטרקציות, מתוכן 9 שייכות לפארק. בשנת 2010 הותקן גלגל ענק חדש בגובה 28 מטר.

ישנה השכרת אופניים לילית ליד פארק צ'ליוסקינטסב. ביום שישי  הוא עובד עד שבע בבוקר, בשאר הימים – עד שלוש לפנות בוקר. רכבים דו-גלגליים מסופקים .

פארק גורקי Gorky Park

מטיילים המעוניינים לכסות את כל נוף העיר יכולים לבקר בפארק גורקי (הסנטרל פארק) שיש בו גלגל ענק, מוקף באטרקציות נוספות. בסמוך יש בריכה קטנה עם ברווזים, בה תוכלו להירגע על הספסל. הפארק מצוין גם לרכיבה על אופניים.

פריסת הגן הישן השתמרה כמעט לחלוטין. המתווה מבוסס על שלוש סמטאות ישרות, שחוצות לכיוונים שונים על ידי שבילים ושבילים. הפארק עשיר בארכיטקטורה , ביתנים, גשרים להולכי רגל ואחרים. בפארק גדלים יותר מ-60 מינים של עצים ושיחים, בעיקר מינים מקומיים: ליבנה, אשוחית, אורן, אפר הרים, ערבה. יש גם צמחים נדירים: אורן ארז, אשוח קליפורני.

הפארק צמוד לשדרה הראשית של העיר ולתחנת המטרו של כיכר הניצחון בין הרחובות יאנקה קופלה (Yanka Kupala) , פרונזה ( Frunze), פרבומאיסקאיה ( Pervomayskaya)  ושדרת העצמאות  (Independence Avenue) ומשתרע על שטח של 28 דונם.

שבילי הפארק מרוצפים בלוחות ריצוף, מותקנים מנורות חדשות בסגנון עתיק, ספסלים ושבילי אופניים עם נקודות להשכרת אופניים.

פארק הניצחון Victory Park

אחד הפארקים המפורסמים ביותר של מינסק הוא פארק הניצחון,שטח הפארק העצום, הוא 200 דונם. יש שפע של מזרקות רומנטיות ויש אפשרות לטיולים מסביב לאגם קומסומול. אפשר גם לחצות גשר ולהגיע לאי הציפורים. תוכל לשוט בסירה, או פשוט לשבת בבית הקיץ להירגע.

פארק הניצחון נפתח בשנת 1945 לכבוד הניצחון על גרמניה במלחמה הפטריוטית הגדולה. בשנים 2008-2011 שוחזר הפארק, חודשו מגרשי ספורט, נבנה גשר להולכי רגל לאי הציפורים ושחזור גשר לאי קומסומולסקי, שם מצויד כעת חדר כושר חיצוני .תחנת ההצלה נבנתה מחדש, סוללות צוידו, כמה מזרקות, ספינת המנוע "נובה ניאסוויז'" החלה לשוט לאורך האגם. פארק ויקטורי הוא מקום מצוין לטייל עם ילדים , במיוחד בסופי שבוע עם מזג אוויר שמשי. הוא פופולרי במיוחד בקרב חובבי טיולי הליכה ורכיבה על אופניים, הודות לשביליו הנוחים. יש יותר מ-25 ק"מ מהם ברגל וכמעט 3 ק"מ על אופניים.

אחד האובייקטים העיקריים של הפארק הוא המוזיאון לתולדות המלחמה הפטריוטית הגדולה.

מול המוזיאון, על גבעה סמוך לצומת שדרות פובדיטלי ומשרוב, יש מתחם הנצחה "מינסק – עיר גיבורים".

בפארק ניתן לשכור אופניים, ריקשות (סוג אקולוגי של הובלה דו-מושבית) ועוד.

פארק ויקטורי ממוקם ברובע המרכזי של מינסק ליד מאגר אגם קומסומולסקויה. הוא תחום על ידי שדרות פובדיטילי ומאשרוב, רחובות אורלובסקיה וסטארובילנסקי.

פארק לושיצקי Loshitsky park

פארק לושיצקי מתאפיין באמנות הגינון שהשתמרה על פני דורות של בלארוס. יותר מ-36 אלף עצים, 16 אלף שיחים גדלים בפארק. תוכלו לראות את אחוזת לובנסקי, חורבות טחנה (מהמאה ה-19).

אחד הארועים הגדולים המושכים המוי מבקרים זה הפסטיבל החינמי השנתי של אוכל, בירה ומוזיקה A-Fest באוגוסט. הפארק ממוקם ממש במרכז מינסק, נהר סוויסלוך זורם בשולי הפארק, ובמרכזו ישנה בריכה קטנה עם ברווזים, שלידה אפשר להתרווח על ספסל. הפארק מצוין גם לרכיבה על אופניים, שכן עובר בו שביל אופניים ויש נקודות להשכרת אופניים.

הפארק הזה הוא מקום מושלם לזוגות , תוכלו  לעשות פיקניק או לבקר באחוזת פארק לושיצה מהמאה ה-18 שנבנתה על ידי הרוזן של פרושינסקי.האחוזה היא אחת מהשרידים העתיקים בעיר ששרדו את ההפצצות והיא רומנטית במיוחד . לאחר מכן בקרו גם בסמטת פארק הלינדן המרכזית.

ים מינסק Minsk Sea

ים מינסק, הידוע גם כמאגר זסלבסקוי, הוא המאגר המלאכותי השני בגודלו בבלארוס. הוא המקום בו מבלים המקומיים  את שעות הפנאי שלהם ונרגעים כמו באתר נופש על חוף הים. ים מינסק נמצא 17 ק"מ צפונית-מערבית למינסק, במורדות הצפון-מזרחיים של מינסק אפלנד, בגובה של כ-210 מ'. ישנם כ-10 חופים עם טריטוריה מטופחת על חוף מאגר זסלבסקי. לכל חוף שירותים ציבוריים חופשיים משלו, מלתחות, חניה, בתי קפה ומסעדות. יש הרבה בילויים על קו החוף של המאגר,  תוכלו לשחק כדורעף, לרכוב על אופנוע  ים, לשוט על יאכטות בים מינסק, ללמוד איך לגלוש רוח או לשוט בספינת מנוע או סירה, כאשר יש גם שייט לילי באווירה רומנטית.

פארק יאנקה קופלה Yanka Kupala Park

פארק יאנקה קופלה במינסק ממוקם על גדות נהר סוויסלוך. זהו אזור פארק גדול למדי, המהווה מקום בילוי עבור תושבי מינסק. ביקור במקום ציורי זה כלול בסיורים רבים במינסק והוא מושך תיירים רבים. לאוהבי רכיבה על אופניים יש שבילי אופניים.  הפארק שוכן במרכזו של מטרופולין גדול  והוא מומלץ למי שצריך בריחה מהמולת העיר וזיהום האוויר.

חובבי ספרות יכולים לבקר בפארק של המשורר הבלארוסי המפורסם יאנקה קופלה. כאן תוכלו למצוא מוזיאון המוקדש ליצירתו, סמטה מרכזית יפה ומזרקה נהדרת. מתאים למשפחות הוא פארק אלכסנדר עם מזרקת "ילד עם ברבורים" הידועה. יש גם תיאטרון בקרבת מקום על שמו של המשורר הנ"ל ינקה קופלה.

פארק כיכר מיכאילובסקי Mihailovsky Square Park

Mihailovsky Square Park ממוקם ברובע Oktyabrsky .הכיכר היא נווה מדבר ירוק אמיתי בין מבני הבטון של הבירה המודרנית. הכיכר היא אחד המקומות האהובים על הסטודנטים בבלארוס. לא רחוק ממנו יש מבנים של אוניברסיטאות ממלכתיות בלארוסיות, סטודנטים של האוניברסיטה הממלכתית של בלארוס והאוניברסיטה הממלכתית לרפואה בלארוסית  בדרך כלל מגיעים לשוטט ולקיים מפגשים חברתיים . הפסלים הממוקמים בכיכר מיכאילובסקי הציורית ראויים לציון מיוחד. הפסלים המעוררים עניין  מיוחד הם הפסלים "הזרה", "הילדה עם מטריה " ו"המעשנת".

"Minchanka" (או, על פי גרסאות אחרות, "זרה") הוא נקודת ציון הדרך של מינסק, מדובר באישה מתוחכמת שנמלטת מחום הקיץ מתחת לחופת העצים. היא ישובה על אחד מספסלי הפארק ורבים מצטלמים לצידה. לא פחות פופולרית היא "הנערה עם המטריה", שמקבלת בשמחה את פני כל אורחי העיר המגיעים מתחנת הרכבת. יש פסלים נוספים  ברחבי הפארק הזה במינסק.

מיד לאחר ההגעה לעיר ניתן להגיע לפארק מיכאילובסקי, הממוקם ממש ליד תחנות הרכבת והאוטובוס . 

פארק כיכר אלכסנדרובסקי Aleksandrovsky Square Park

הפארק המרובע נוסד בשנת 1872 בכיכר השוק החדשה וקיבל את השם אלכסנדרובסקי הודות לקפלת אלכסנדר נבסקי שנבנתה כאן שלוש שנים קודם לכן. ב-1874, לכבוד פתיחת מערכת אספקת המים בעיר, הופיעה במרכז הפארק המזרקה הראשונה במינסק עם עיטור פיסולי "ילד משחק עם ברבור". לאורך הפארק יש כמה מונומנטים של ארכיטקטורה של אמצע המאה ה-20, בפארק הזה ערכה ההנהגה הבלארוסית מצעדים, תוכלו לראות בפארק את בית הקצינים, אנדרטה-טנק T-34, וזה גם מקום מגוריו של נשיא הרפובליקה של בלארוס.

שאלות נפוצות על הפארקים במינסק

פארק דרוזדי Drozdy Park

פארק זה נחשב לפארק היפה ביותר בבירה. בסופי שבוע, הוא עמוס במיוחד, תראו את המקומיים עורכים פיקניק וברביקיו. לפני זמן לא רב, הסביבה של מאגר דרוזדי נחשבה לפאתי כמעט נטוש של מינסק,פארק היער היה מוקף רק בשדות ובמים. בהדרגה צמח אזור קוטג' ליד המאגר, ואז בנו את הסמל של שנות ה-2000 – "מינסק-ארנה", ואז החלה בנייה בקנה מידה גדול של Lebyazhye. כדי להגיע לפארק יער דרוזדי, צריך לרדת בתחנת האוטובוס ליד מינסק-ארנה וללכת לאורך רחוב ולאורך הקוטג'ים עד למאגר. תחילה תראה את החוף; השביל לאורך החוף יוביל אל הסכר והשער. תוכלו לראות בפארק מפלים וגשרים ציוריים, שלאורכו אפשר ללכת לגדה הנגדית של הנהר.

פארק סנדאי Sendai Park

זהו אחד הפארקים המיוחדים ביותר של מינסק והוא נראה מעט אקזוטי . פארק סנדאי, הקרוי על שם השעון שהוצג למינסק על ידי העיר היפנית סנדאי. בפארק ניתן למצוא מזרקה, כמו גם גשר עשוי בחלקו מעץ במבוק, זהו מקום פסוראלי וקסום, מתאים לטיול של אחר צהריים ולפיקניק, תוכלו להירגע על ספסל או ללכת באחד משבילי ההליכה.

פארק התרבות והפנאי של יום השנה ה-50 לאוקטובר הגדול.  הוא פארק עם עצי מחט עתיקים ששומרים על אוויר נקי.

אי הציפורים  (Bird Island) הוא שמורת אי קטנה של מינסק, שנמצאת במרכז הבירה. בקיץ חיים באי יותר משלושה תריסר ציפורים נדירות, יש שבילים מוגבהים מעל פני האדמה. שביל מלאכותי מתפתל בכל האי, ובמבט למעלה אפשר לראות הרבה בתי ציפורים. מאחורי הגשר ניתן לראות חופים עם שמשיות. כמו כן, יש במה גדולה בה מתקיימים קונצרטים, הצגות תיאטרון ושאר אירועי תרבות ובידור. יש הרבה בתי קפה ומסעדות ברחבי האי.

חוויה בבלארוס מתחילה כאן